• Hovorme o jedle

• Aj tento rok sa naša škola  do súťažno-vzdelávacej aktivity „Hovorme o jedle“.
            Ocenení boli žiaci z I.A triedy: Dárius Pinke, Paula Gašparíková, Tamara Schultzová.

Všetkým víťazom srdečne gratulujeme!

• Pasovanie prvákov

• Dňa 30.11.2016 sa v priestoroch našej školy ozýval detský spev a smiech. Dôvodom bola príležitosť s názvom „PASOVANIE PRVÁKOV“.
            Pomocou kamarátky „Lienky Školienky" a  rozprávkovým postavičkám deti plnili úlohy zo SJL, MAT, TŠV.
            Deti ukázali svojim rodičom, čo sa naučili od septembra na vyučovacích hodinách a ako sa z malých škôlkarov stali šikovní žiaci „usilovné lienky a včielky“. Po splnení všetkých úloh a zložení slávnostného sľubu ich pani riaditeľka slávnostne „pasovala“ a prijala medzi žiakov našej  školy. Za odmenu si domov žiaci  odniesli rozprávkovú knižku a pasovaciu listinu. Spokojnosť rodičov a úsmevy detí potvrdili, že sa deti v škole cítia dobre a s radosťou prichádzajú každé ráno opäť do školy.
            Našim malým prvákom želáme veľa úspechov v škole.

• Exkurzia v Nitre

• V pondelok 10.10.2016 sa žiaci z ročníkov 3., 4., 7. a 8. zúčastnili exkurzie v našom historickom krajskom meste Nitra. Cieľom exkurzie bolo pátranie po hradnom poklade a dozvedieť sa viac zaujímavostí o Nitrianskom a Veľkomoravskom kniežatstve.

Žiaci si rozšírili vedomosti o Pribinovi, Rastislavovi, Svätoplukovi. Dostali brožúrky, v ktorých mali vypĺňať dané úlohy. Oboznámili sa aj s legendami o solúnskych bratoch, Konštantínovi a Metodovi, o sv. Emerámovi aj o sv. Svoradovi a Benediktovi o slovanskom kováčovi Corgoňovi. Prezreli si katedrálu postavenú v barokovom štýle, originálne kostry, sochy a krásny výhľad na Zobor a mesto. Bol to veľmi zaujímavý a poučný deň.

• Do pozornosti všetkým knihomoľom

• Túžiš sa podeliť o svoje skúsenosti, zážitky z čítania skvelej knihy aj so svojimi spolužiakmi?

Rád by si im odporučil čo si určite prečítať, alebo im vysvetlil ako a prečo sa určite veci a javy dejú?

Máš jedinečnú príležitosť...CHYŤ SA JEJ

Prihlás sa v priebehu budúceho týždňa u svojho tr. učiteľa, alebo u pani učiteľky A. Vadkerti.

V pondelok 24.10.2016 o 10.30,

v Medzinárodný deň školských knižníc, budeš môcť vystúpiť pred spolužiakmi a zaujať ich.

Samozrejme nezabudni pozvať aj svojich rodičov, starých rodičov či kamarátov.

ĎAKUJEM TI KRÁSNE ZA ZDIEĽANIE RADOSTI Z KNÍH

A ZA TVOJU ODVAHU

• Vzdelávame sa aj mimo školy

• Dňa 14. 9. 2016 sa žiaci 9.B triedy zúčastnili na zaujímavej exkurzii v Bratislave. Navštívili prvý ročník Vedeckého veľtrhu na námestí Eurovea.

Tu malo rozložené svoje stánky vyše 50 inštitúcií - stredných i vysokých škôl, vedeckých združení a organizácií. Pre študentov boli pripravené workshopy, prednášky, kvízy aj experimenty.

Videli sme napríklad prvú slovenskú umelú družicu, vystreľovali sme loptičku pomocou podtlaku, merali sme Ph rôznych tekutín, videli sme mnoho robotov, pod mikroskopom sme pozorovali displeje našich mobilov, ovládali sme elektrické výboje, konštruovali sme výrobky, mohli sledovať 3D tlačiarne, videli sme veľa zaujímavých chemických i fyzikálnych pokusov...Tu naozaj mohol každý nájsť niečo zaujímavého. Okrem poznatkov a zážitkov sa tu rozdávali i rôzne vedecké časopisy.

Po náročnom dopoludňajšom programe, ktorý bol náročný najmä pre teplo, sme sa presunuli na výstavu Cosmos Discovery do areálu Incheby. Tu sa vo viacerých veľkých sálach doslova otvoril pred nami vesmír. Po úvodnej miestnosti nás čakalo krátke premietanie. Po ňom sme sa vyrojili do výstavných priestorov. Boli tu zaujímavé exponáty z histórie kozmonautiky. Zoznámili sme sa so sovietskym i americkým vesmírnym programom, boli tu inštalované pristávacie moduly, lunárne automobily, skafandre, prilby i mnohé predmety, ktoré používali kozmonauti. Zaujímavé boli i miestnosti o Mesiaci a Marse, tu sme sa dozvedeli veľa o dobývaní nášho Mesiaca i o plánoch na výskum  Marsu. Všetky informácie boli nahraté v audiosprievodcoch, ktoré mal každý návštevník k dispozícii.

(žiaci 9.B triedy)

• Svetový deň zvierat

• Pri príležitosti Svetového dňa zvierat sa na škole uskutočnila finančná zbierka na pomoc psíkom z útulku v Nových Zámkoch. Za vyzbierané peniaze sme nakúpili krmivo, ktoré im potom zaniesli žiaci zo 7.B triedy.

Havkáči sa našej návšteve veľmi tešili a my sme radi, že sme im mohli pomôcť.

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Súťaž o najkrajšiu záložku do knihy.
            Urob pre svojho kamaráta krásnu záložku.

Naša škola sa už 7.krát zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy.

Prosíme všetkých tvorivých a usilovných žiakov našej školy, aby začali vyrábať záložky na tému:
            ČÍTAŠ, ČÍTAM, ČÍTAME.

Záložky môžete vyrábať ľubovoľnou technikou –maľovať, kresliť....Chceme tam mať rozprávkové postavy, literárnych hrdinov, alebo aj napísané citáty z vašej obľúbenej knihy.
            Na rub záložky napíš svoje meno, priezvisko a triedu..
            Môžeš tam napísať aj názov knihy a autora, ale aj svoju mailovu adresu či kontakt na socialne siete.

Záložky môžete v priebehu nasledujúceho týždňa odovzdávať p.uč.A.Vadkerti.

Dňa 17.10.2016 po 5.hodine, spolu so školským parlamentom vyberieme a knihami oceníme 3 najkrajšie záložky.
            Nakoniec všetky vami vyrobené záložky pošleme žiakom pridelenej partnerskej školy ZŠ s MŠ Hontianske Moravce, ktorí už tiež usilovne pracujú na výrobe záložiek pre Vás.

Vaša záložka bude DAROM pre kamaráta z partnerskej školy.

Zo srdca Vám všetkým prajem, aby ste pri výrobe záložiek-či už doma, alebo na hodinách výtvarnej výchovy- zažili veľa zábavy a objavili krásu a múdrosť kníh ale i radosť z priateľstva.