• inclusion-ge0c5e4105_1920.png

„Najlepší spôsob, ako spraviť deti dobrými, je spraviť ich šťastné.“ Oscar Wilde

Sociálna pedagogička: Mgr. Jana Vetterová

Konzultačné hodiny : Pondelok až piatok od 7,30 hod. -  do 15,30 hod.

Školský klub: Streda od 13,00 hod. - do 14,30 hod.

Kde ma nájdete: Kancelária na prízemí medzi fyzikálnou učebňou a IKT učebňou

Kontakt: jana.vetterova@zsdvory.sk

Sociálna pedagogička je odborný zamestnanec. Na našej škole vykonáva odborné činnosti v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva najmä žiakom, ktorí sú ohrození sociálno-patologickými javmi a žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, ich zákonným zástupcom a pedagogickým  zamestnancom škôl. So žiakmi pracuje individuálne  alebo skupinovo.

Sociálna pedagogička:

• Je prvou pomocou v blízkosti žiaka na škole pri objavení problému.
          • Jej úlohou je dlhodobým pôsobením predchádzať vznikom problémov.
          • Rieši mnohé problémy od výchovných ťažkostí, cez nevhodné správanie v triede, emocionálne a sociálne problémy žiakov až po delikvenciu.
          • Zaoberá sa problematikou zanedbávania povinnej školskej dochádzky, výchovnými problémami a zneužívaním návykových látok.
          • V poradenstve a reedukačných postupoch rieši problematické správanie žiakov ako je šikanovanie,  kriminalita maloletých detí, násilné konanie a pod.
          • Zameriava sa na primárnu prevenciu, realizuje a zabezpečuje aktivity (besedy, prednášky) na predchádzanie sociálno-patologickým javom, zabezpečuje prednáškové a voľnočasové aktivity.
          • Konzultuje a intenzívne komunikuje s pedagógmi, žiakmi a ich zákonnými zástupcami pri riešení sociálno-výchovných problémoch, najmä záškoláctva, agresie, šikanovania, delikvencie a syndrómu CAN.

Spolupracuje:

• S triednymi učiteľmi, s pedagogickými asistentkami, so špeciálnou pedagogičkou, s výchovnou poradkyňou, s koordinátormi prevencie, s ostatnými pedagogickými zamestnancami a so zákonnými zástupcami.
          • S výchovno-vzdelávacími a odbornými inštitúciami (ÚPSVaR, Obecný úrad,  Kriminálna polícia, Obecná polícia, CPPPaP).