• Základná škola, Hlavné námestie 14, 941 31 Dvory nad Žitavou

• Údaje na poukázanie 2%:

Občianske združenie Školienka

Sídlo: Hlavné námestie 14, 941 31 Dvory nad Žitavou

Č. ú.: SK43 0900 0000 0051 3619 8602

• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie Školienka.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery
      a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich-našich detí. Využite prosím možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
      • skvalitnenie vybavenia školy
      • skrášlenie interiéru a exteriéru školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ď A K U J E M E smiley

Ako postupovať

yesSte zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Do 15. 02. 2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.

Údaje, ktoré potrebujete c tlačivách uviesť:

Identifikačné číslo (IČO/SID):    50635077

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

yesPodávate si daňové priznanie sami?

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Identifikačné číslo (IČO/SID):    50635077

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máta na podanie daňového priznania
      (zvyčajne do 29. 03. 2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

yesPostup pre právnické osoby

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 1% za dane z príjmov právnické osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať.

Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však 8 Eur najmenej).

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane prospech 3 prijímateľov
      (IV. časť priznania).

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Identifikačné číslo (IČO/SID):    50635077

Pokiaľ  ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.