• VALENTÍN V ŠKD

•  Nech Valentín každý deň býva,nech cítiš lásku, čo naše srdce skrýva.Nech z očí Tvojich šťastie žiari, ako lúka v skorej jari.Chcem byť kvetom tejto lúky, čo nežne hladí Tvoje ruky.Srdiečko maj otvorené, pre cit lásky je stvorené.Lásku daruj každý deň, možno splníš iným sen.

Pekného Valentína prajú deti 2.oddelenia

p. vychovávateľka Marcelka

• ELEKTROTECHNIKA NA FYZIKE

• Na hodine fyziky si žiaci 9.A triedy prakticky overovali vedomosti z elektrotechniky a platnosť Ohmovho zákona. Tieto poznatky budú mnohí využívať na stredných školách, hlavne elektrotechnického zamerania.

Mgr. Ján Sadlák

• Plavecký výcvik - 2.deň

• Ďalsí aktívne strávený čas vo vode sme sa postupne učili techniky práce s nohami pri rôznych štýloch plávania. Všetky deti tvrdo trénovali. Pozornosť si zaslúžia Adrian Bórik a Boris Boldizsár, ktorým sa podarilo preplávať bazén 40 krát. Medzi dievčatami excelovali Karolína Makatová s počtom dĺžok bazénov 34 a Danka Haffnerová s počtom 33.

Pochvalu za snahu a šikovnosť si zaslúžia určite všetky deti

Daria Kériová, Denisa Takácsová, Bronislava Ballová

• NAJOBĽÚBENEŠIE JEDLO TÝŽDŇA 05.02.2024-09.02.2024

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali v stredu. Bola to hrachová polievka s mäsom a so zeleninou, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom, mandarínka a stolová voda. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.

• PLAVECKÝ VÝCVIK

• Dňa 12.02.2024 sa pre žiakov 3. ročníka začal základný a pre žiakov 4. ročníka zdokonaľovací plavecký výcvik. Po prvotnom zoznámení sa s vodou deti predviedli svoje plavecké zručnosti, na základe ktorých boli rozdelené do skupín. Počas celého týždňa si naši tretiaci budú osvojovať základné plavecké zručnosti, kým štvrtáci sa budú zdokonaľovať v plaveckých technikách.

• UČÍME DETI HODNOTU PEŇAZÍ

• FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ - UČÍME DETI HODNOTU PEŇAZÍ

Žiaci 1.A sa na hodine matematiky venovali oboznámeniu s hodnotou mincí a bankoviek. Hravou formou počítali nasporené mince v prasiatku. Na záver si v obchode vypočítali hodnotu svojho nákupu.

• KLADKA, PÁKA A INÉ JEDNODUCHÉ STROJE

• Žiaci 4.A triedy na hodinách prírodovedy hľadali odpovede na to ako mohli ľudia v minulosti postaviť obrovské pyramídy, keď nemali žeriavy alebo ako bez nich dvíhali do výšok ťažké náklady, či ako funguje mlyn. Jednoduché stroje si aj postavili, vyrobili si lapbook a začali si viac všímať veci okolo nás a princíp ich fungovania aj vonku.
            Toto sú momenty, keď žiaci pochopia, že vďaka takýmto zážitkovým hodinám pochopená vec ostáva navždy v ich hlavičkach.

• ZÁŽITKOVÝ DEŇ

• Dňa 8.2.2024 sa konalo na 1. stupni ”KARNEVALOVÉ UČENIE”.

Triedy zaplnili masky od výmyslu sveta a mohla sa začať pravá fašiangová zábava. V triedach masky riešili zaujímavé úlohy a tvorivé aktivity. Po druhej hodine sa naša telocvičňa premenila na tanečný parket, kde si masky zasúťažili v tancoch a hrách, ktoré si pani vychovávateľky pripravili.

Zážitkové vyučovanie prinieslo deťom veľa zábavy, radosti, ale i množstvo poznatkov.

Ďakujeme aj pani kuchárkam za fantastické šišky, ktoré nám veľmi chutili.

• Zahrajme sa na školu

• Srdečne pozývame našich milých predškolákov na prvé stretnutie v našej škole. Tešíme sa na vás!

Milí rodičia, svoje dieťa k nám môžete zapísať na tomto linku: PRIHLÁŠKA

Počas stretnutí ponúkame konzultácie so sociálnou a špeciálnou pedagogičkou.

• KARNEVAL 4.A

• “Karneval sme v škole mali,
            na tvár sme si masky dali.
            Zaspievali, zatlieskali a veselo tancovali.
            Veď je fašiangový čas, radi sa zabavíme zas.”
            Po polročnom vysvedčení čakala našich žiakov odmena - zážitkové “FAŠIANGOVÉ UČENIE” a “KARNEVAL”. Spoločne sme si užili čas plný smiechu a radosti.

• BIOLÓGIA

• Na hodinách biológie sa jednoznačne nenudíme.

Žiakom 6.B triedy sa podarilo teoretické vedomosti z učiva o bunkách prakticky znázorniť pomocou plastelíny. Vymodelovali veľmi pekné rastlinné a živočíšne bunky.

Mgr. Beata Buranská

• DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

• Začiatkom decembra sa uskutočnilo školské kolo DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY, ktorého sa zúčastnilo 24 žiakov. Najlepší 2 žiaci z každej kategórie postupujú do okresného kola.

kat. E - Simona Timoránská (7.A), Simona Kurdiová (7.A)

kat. D - Kiara Kántorová (8.B), Kiara Patakiová, (8.B)

kat. C – Alexandra Bartalová  (9.A), Tobias Káplocký (9.B)

Postupujúcim srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

Mgr. L. Kršáková

• NAJOBĽÚBENEJŠIE JEDLO TÝŽDŇA 22.01.2024 - 26.01.2024

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali v piatok. Bola to hŕstková polievka, špagety s mäsom a syrom, ovocný čaj s medom a citrónom a pomaranč. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.