• MODRÝ GOMBÍK 2023

• Milí žiaci, vážení rodičia a priatelia školy.

Oznamujeme Vám, že sa naša škola bude podieľať na verejnej zbierke MODRÝ GOMBÍK 2023.

Dňa 16.05.2023 môžete našich dobrovoľníkov stretnúť:

od 7,15 hod. - 7,40 hod. pri vchode do našej školy,

od 7,50 hod. – 8,30 hod. v Základnej škole Dvory nad Žitavou,

od 8,40 hod. – 9,30 hod. pred COOP Jednotou Dvory nad Žitavou,

od 9,45 hod. – 10,15 hod. v Základnej škole Bešeňov,

od 10,30 hod. – 11,00 hod. v Materskej škole Dvory nad Žitavou,

od 11,20 hod. – 12,00 hod. pri Obecnom úrade Dvory nad Žitavou a pred COOP Jednotou Dvory nad Žitavou.

V prípade záujmu môžete finančne prispieť do zbierky alebo finančný dar poslať po svojich deťoch.

Milióny detí na svete vyrastajú v krajinách, ktoré pustošia vojny či prírodné katastrofy. Prichádzajú o svoje domovy, blízkych, nemôžu chodiť do školy a bezstarostne sa hrať so svojimi kamarátmi, nemajú prístup k čistej vode, výživnej strave či liekom. Detská duša je veľmi krehká a rany na nej sa často nezahoja celý život. Zbierka MODRÝ GOMBÍK 2023 je určená práve týmto deťom. Pracovníci UNICEF prichádzajú za deťmi aj na tie najťažšie dostupné miesta a prinášajú im programy, v ktorých sa deti môžu vrátiť k svojim detským aktivitám, športovať, šantiť, vzdelávať sa, tvoriť.

„DETI ŽIJÚCE V KRAJINÁCH, KTORÉ PUSTOŠIA VOJNY ČI PRÍRODNÉ KATASTROFY, ČELIA OBROVSKÉMU EMOCIONÁLNEMU STRESU, KTORÝ MÔŽE SPÔSOBIŤ CELOŽIVOTNÉ NÁSLEDKY NA DUŠEVNOM ZDRAVÍ. NERIEŠENIE PROBLÉMOV V OBLASTI DUŠEVNÉHO ZDRAVIA BRZDÍ VÝVIN DIEŤAŤA A BRÁNI MU NAPĹŇAŤ JEHO POTENCIÁL.“

Výnos zbierky Modrý gombík 2023 bude venovaný na programy duševného zdravia pre deti vo svete aj na Slovensku.

NA SVETE JE VEĽA DETÍ, KTORÉ SA TRÁPIA. BUĎTE ICH NÁDEJOU.

Ďakujeme.

• Sladké popoludnie

• V 10. májový deň si naši maškrtníci z 5.A a 6.A triedy pripravili vynikajúce palacinky.

Po preštudovaní receptu a správnom navážení surovín sa dali do práce, ktorá im išla od ruky.

Raz-dva sa sladká vôňa šírila chodbami našej školy.

Poniektorí možno pripravia sladké prekvapenie aj svojim maminkám k blížiacemu sa Dňu matiek.

Mgr. L. Kršáková

• 10.máj - Svetový deň športom ku zdraviu

• Pohyb je pre naše zdravie nevyhnutný. Má preventívny charakter na rizikové faktory a choroby. Je jedno, koľko máme rokov. My sme si s deťmi v ŠKD tento deň užili pohybom, športom.

p.vychovávateľky ŠKD

• KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Dňa 26. apríla 2023 sa konalo krajské kolo 51. ročníka Geografickej olympiády kategórií E a F v Zlatých Moravciach. Na základe vynikajúcich výsledkov v okresnom kole doň postúpila naša žiačka Kiara Kántorová zo 7.B triedy. I napriek náročným úlohám z teoretickej a praktickej časti sa Kiarke darilo výborne.

Obsadila nádherné miesto a stala sa nielen úspešnou riešiteľkou, ale  patrí aj medzi 10 najlepších žiakov v Nitrianskom kraji.

Kiarke srdečne blahoželáme a veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Do ďalšieho štúdia jej želáme veľa úspechov!

Mgr. L. Kršáková

• NAJOBĽÚBENEJŠIE JEDLO TÝŽDŇA 02.05.2023 - 05.05.2023

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali v piatok. Bola to pórová polievka, kovbojská fazuľa, dusená ryža s hráškom, čajovníkový čaj bez kofeínu s medom a citrónom a jogurtový dezert. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.

• SLÁVIK SLOVENSKA

• Naši žiaci sa každoročne s veľkým entuziazmom zúčastňujú speváckej súťaže Slávik Slovenska. Tento rok sa školského kola zúčastnilo spolu 43 žiakov, čo je dôkazom, že naše deti majú rady  nielen modernú hudbu, ale rady sa vracajú a spievajú tradičné ľudové piesne.
            Za klavírny doprovod ďakujeme Kiare Kántorovej.

V 1.kategórii sa umiestnili:

1.miesto: Liliana Bernáthová

2.miesto: Diana Drobňáková, Dana Haffnerová

3.miesto: Patrik Pečimúth, Zoya Kováčová

V 2.kategórii sa umiestnili:

1.miesto: Nela Kršáková

2.miesto: Viktoria Galisová, Vanesa Szalaiová

3.miesto: Samuel Vadkerti, Tamara Szalaiová

Výhercom blahoželáme a želáme im veľa úspechov v okresnom kole.

• SRDEČNE VÁS POZÝVAME

• Mama – to slovo krásne, až pri ňom človek žasne.

Vyslovím ho každý deň a pri tom sa usmejem.

Na každý žiaľ máš liek, vôkol teba počuť smiech.

• Živá príroda v 1.A triede

• Príroda okolo nás je tvorená prírodninami, ktoré rozdelujeme na živé a neživé. Tie živé na rozdiel od neživých dýchajú, rastú, rozmnožujú sa. Preto sme s prvákmi skúmali rastlinu. Ako sa mení, ako rastie, čo všetko potrebuje na to, aby prežila a podľa čoho vieme, že je živá. Taktiež sme sa naučili celý vývin rasliny pomocou starostlivosti o semienko.

Mgr.Eduarda Caletková

• OKRESNÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

• Dňa 20.04. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády, ktorého sa zúčastnili naše žiačky. Kiara Kántorová a Tamarka Schultzová. Úlohy potrápili nejednu šikovnú hlavičku, ale dievčatá ukázali svoje vedomosti a obe boli úspešnými riešiteľkami. Veľmi pekne im ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších školských i mimoškolských aktivitách.

Mgr. Buranská

• NAJOBĽÚBENEJŠIE JEDLO TÝŽDŇA 24.04.2023 - 28.04.2023

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali v utorok. Bola to špenátová polievka, sekaná pečienka, zemiakové pyré, šalát zo sterilizovanej cvikly a voda s citrónovou šťavou. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.