• Systém kontroly a hodnotenia žiakov

• Cieľom hodnotenia vzdelávacích výsledkov žiakov v škole je poskytnúť žiakovi a jeho rodičom spätnú väzbu o tom,
          ako žiak zvládol danú problematiku, v čom má nedostatky, kde má rezervy, aké sú jeho pokroky. Súčasťou hodnotenia
          e tiež povzbudenie do ďalšej práce, návod, ako postupovať pri odstraňovaní nedostatkov.

1. Hodnotenie žiaka má viesť k čo najväčšej objektivite.
          2. Za hodnotenie vyučovacieho predmetu je zodpovedný učiteľ.
          3. Učiteľ hodnotí podľa kritérií, s ktorými zoznámi žiakov na začiatku školského roka.
          4. Žiak je hodnotený v prvom a v druhom polroku nezávisle.
          5. Učiteľ oznamuje známky žiaka jeho zákonným zástupcom formou žiackej knižky.
          6. Forma skúšky – ústna, písomná -  a ich podiel na celkovom hodnotení, je v kompetencii vyučujúceho,
            ktorý konzultuje tieto záležitosti vo svojej predmetovej komisii.
          7. Písomné práce rozdeľujeme na:
          1. priebežné do 25 minút – bez zápisu do triednej knihy
          2. priebežné a školské nad 25 minút – so zápisom do triednej knihy
          1. Písomné práce sa riadia učebnými osnovami.
          2. Skúšanie žiakov musí byť rozdelené rovnomerne počas celého klasifikačného obdobia, nemá sa kumulovať
            do posledných dní polroka.
          3. Žiak je na vyučovacej hodine hodnotený verejne. Žiak má právo byť oboznámený s hodnotením svojich písomných prác.
          4. Pri hodnotení upriamiť pozornosť na sebahodnotenie žiaka.
          5. Je nesprávne výsledok hodnotenia vyvodiť z priemeru známok, pretože všetky známky nemajú rovnakú hodnotu.
          6. Pre objektívnosť hodnotenia je dôležité, aby žiak písal všetky písomné práce a previerky z tematických celkov. Preto je v právomoci učiteľa dať tieto práce dopísať.
          7. Žiaci môžu riešiť projekt samostatne alebo v skupinách. Vyučujúci slovne hodnotí úroveň kombinovaných verbálnych, písomných, grafických prejavov a komunikatívnych zručností a známkou ohodnotí prezentovaný projekt.

Cieľom je ohodnotiť prepojenie vedomostí so zručnosťami a spôsobilosťami.

Pri hodnotení s klasifikácii výsledkov žiakov budeme vychádzať z metodických pokynov na hodnotenie a klasifikáciu.
          Okrem sumatívnych výsledkov sa sústredíme aj na normatívne hodnotenie výsledkov žiakov.

Hodnotenie žiakov je v súlade s Metodickým pokynom č. 22/2011 na hodnotenie žiakov základnej školy
          č. 2011-3121/12824:4-921.

Špecifiká hodnotenia jednotlivých predmetov ISCED 1

Špecifiká hodnotenia jednotlivých predmetov ISCED 2