• „Aj učiteľ môže byť dúhou na niekoho zamračenej oblohe“.

Obrázok, na ktorom je text, ClipArt

Automaticky generovaný popis

Školská špeciálna pedagogička: Mgr. Marcela Potocká

Konzultačné hodiny: Utorok Štvrtok od 13.00 – 14.00 hod., prípadne po telefonickom dohovore

Kde ma nájdete: Kancelária na prízemí medzi fyzikálnou a IKT učebňou

Kontakt: marcela.potocka@zsdvory.sk

________________________________________________________________

Na našej škole sa deťom, ktoré majú problémy vo vzdelávaní akéhokoľvek charakteru venuje špeciálna pedagogička.                               Jej kompetenciami je mapovať žiakov s problémami v učení a správaní, zamerať sa na žiakov s nadaním a talentom, sledovať psychický vývin žiaka a jeho začlenenie do triedneho kolektívu, poskytovanie  individuálneho špeciálnopedagogického prístupu, poskytovanie pomoci rodičom, spolupráca s pedagogickými zamestnancami školy a taktiež aj poradenskými zariadeniami a viesť poradenstvo v oblasti profesijnej orientácie žiakov so ŠVVP.

Obrázok, na ktorom je ClipArt

Automaticky generovaný popis            Obrázok, na ktorom je ClipArt

Automaticky generovaný popis

Ak nezodpovedajú školské výsledky Vášho dieťaťa spoločne vynaloženej námahe aj keď sa každodenne s dieťaťom pripravujete na vyučovanie, ak máte pocit, že sa niečo deje, je vhodné osloviť školského špeciálneho pedagóga. Školský špeciálny pedagóg sa následne:

• bude informovať o dieťatku u triedneho učiteľa a vychovávateľky
          • pôjde sa pozrieť, ako dieťa pracuje v triednom kolektíve
          • vezme si dieťa na individuálnu prácu s ním
          • poradí Vám, ako postupovať ďalej, prípadne Vám odporučí vyšetrenie v školskom poradenskom zariadení