• VYHODNOTENIE SÚŤAŽE „NAJKRAJŠIA TEKVIČKA“

• Dnes sme s napätím čakali na vyhodnotenie súťaže „Najkrajšia tekvička“. Bolo veľmi náročné vybrať z toľkých originálnych tekvičiek. Ste veľmi šikovní. Porota rozhodla nasledovne: 1.miesto Laura Králiková 3.A, 2.miesto Dóra Gergely 4.A, 3.miesto Sofia Veresová 1.A, 4.miesto Dominik Salgó 2.A, 5. miesto Ema Tóthová 4.A, 6.miesto Viktor Slama 3.A, 7.miesto Tobias Bátora 2.A a Martin Vasiľko 5.A, 8.miesto Liliana Bernáthová 3.A, 9.miesto Viktória Makatová 5.B, 10.miesto Martin Michač 6.A, 11.miesto David Forgács 1.A, 12.miesto Hanna Magyarová 1.A, 13.miesto Filip Král 1.A, 14.miesto Boris Benko 2.A, 15.miesto Zoya Kovácsová 4.A.

Ďakujeme všetkým za originálne a kreatívne tekvičky.

• Naši šéfkuchári

• Naši šéfkuchári boli ste dnes úžasní.

Celá škola rozvoniavala pizzou, ktorú ste si upiekli podľa vašich predstáv.

Vydarené boli aj kráľovské palacinky s jahodovovým a broskyňovým džemom.

Najväčším prekvapením bola vaša usilovnosť a spolupráca pri upratovaní v kuchynke.

Pokračujeme nabudúce .

Mgr. Denisa Takácsová a šéfkuchári zo 4.B triedy

• HODINY BIOLÓGIE S MIKROSKOPOM

• Žiaci piateho ročníka si na hodinách vyskúšali praktickú prácu v laboratóriu. Šikovní malí vedci pripravovali preparát, pracovali s mikroskopom a pozorovali bunky cibule. Niektorým skupinám žiakom sa dokonca podarilo nájsť prieduchy na spodnej strane listu muškáta. Takýto spôsob vyučovania sa žiakom veľmi páčil a určite budeme v tejto práci pokračovať.

Mgr. Buranská Beata

• CHARITATÍVNY BAZÁR

• Pripravili sme pre Vás.

Čakáme Vás od 18.10.2023 do 20.10.2023, od 14,00 hod. do 17,00 hod.

Tešíme sa na Vás.

• NAJOBĽÚBENEJŠIE JEDLO TÝŽDŇA 09.10.2023 - 13.10.2023

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali v utorok. Bola to krupicová polievka s vajcom, bravčový rezeň v cestíčku, dusená ryža s hráškom, broskyňový kompót a stolová voda. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.

• Súťaž: Najkrajšia tekvička

• Milí žiaci, rodičia,

vyhlasujeme súťaž o "NAJKRAJŠIU TEKVIČKU" 🎃🎃🎃

Vaše výtvory môžete nosiť od pondelka 16.10. do stredy 18.10. Nezabudnite svoje dielo viditeľne označiť menom a triedou a uložte ho k chodníku, ktorý vedie od škôlky k hlavnej budove školy.

Tešíme sa!

• Jesenný zber papiera

• Milí rodičia, žiaci, priatelia školy,

v dňoch 16. až 20. októbra sa uskutoční zber papiera. Prosíme Vás, aby ste dbali o dôsledné oddelenie papiera a kartónu. Odovzdaním papiera nielenže chránite prírodu, ale aj pomáhate našej škole, Vašim deťom. Ďakujeme za každé kilo 💚

• ŠIKANA A MEDZIĽUDSKÉ VZŤAHY

• Dňa 12. októbra 2023 sa v našej škole uskutočnila beseda s lektormi Mgr. Petrou Šulkovou a Jaroslavom Hladíkom z občianskeho združenia ACET Slovensko na tému Šikana a medziľudské vzťahy. Besedy sa zúčastnili žiaci 5. a 6. ročníka. Súčasťou prednášky bolo vysvetlenie základných pojmov: agresia (fyzická, psychická), agresor a obeť. Ako rozpoznať šikanu, ako sa správať k agresorom a ako pomôcť obetiam. Súčasťou prednášky boli aj sociálne hry a osobné príbehy lektorov. Dôraz bol kladený na význam dobrého a zdravého kolektívu ako najefektívnejšiu formu prevencie šikanovania v školách.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Mgr. Marcela Potocká, špeciálna pedagogička

• Exkurzia Praha

• Žiaci 6., 7., 8. a 9.ročníka sa zúčastnili exkurzie do Prahy.  Počas troch dní absolvovali všetko to, čo v Prahe treba vidieť. Navštívili Technické múzeum, Pražský hrad, plavili sa parníčkom po Vltave, kráčali po Karlovom moste, videli Orloj na Staromestskom námestí, vyšli lanovkou na Petřín a exkurziu zakončili nákupmi na Václavskom námestí.

P.učiteľky Belanová a Kršáková

• DEŇ ÚSMEVU V ŠKD

• Úsmev nie je žiadna šifra

je to malá výhra líc.

Úsmev, skús ho ďalej prihrať

oblúčikom do ulíc :)

V školskom klube detí sme si kreatívnym tvorivým spôsobom pripomenuli i my Deň úsmevu :)

p.vychovávateľky Daria, Magduška, Marcelka

• TEPLÁKOVÝ DEŇ

• Ďalší pracovný týždeň sme začali s úsmevom na tvári. Neodradil nás ani upršaný a sychravý deň. Všetci, ktorí mali chuť a náladu, prišli oblečení v teplákoch. Nezaostávali ani učitelia, ktorí teplákmi rozveselili a spestrili vyučovanie. Titul o najviac teplákovú triedu nakoniec získali tri triedy 8.A, 8.B a 9.B, ktoré čakalo malé sladké prekvapenie.

Mgr. Takácsová, Mgr. Buranská, Mgr. Kokinová

Žiacky školský parlament

• EXKURZIA - EMILOVE SADY

• Žiaci 3.A, 4.A,B triedy sa dňa 9.10.2023 zúčastnili exkurzie v Emilových Sadoch. Nazbierali si jabĺčka, zajazdili na koni a urobili si prehliadku sadu trakovláčikom.
            Počasie nám prialo a žiaci odchádzali domov plní zážitkov, ďakujeme.
            Pani učiteľky -  Adrika, Darinka a Deniska

• NAJOBĽÚBENEJŠIE JEDLO TÝŽDŇA 02.10.2023 - 06.10.2023

• Na základe Vášho hlasovania ste rozhodli, že Vám najviac chutilo jedlo, ktoré ste mali vo štvrtok. Bola to šampiňónová polievka so zeleninou, pečené kuracie stehná, dusená ryža, broskyňový kompót a stolová voda. Tešíme sa na Vaše ďalšie hlasovanie. Ďakujeme.

• 6.10.  Svetový deň úsmevu
          • 6.10. Svetový deň úsmevu

• Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. Deti zo ŠKD neváhali a vyrazili aj do ulíc vyčarovať ľuďom úsmev na tvári

- pani vychovávateľka Deniska

• VLASTIVEDA PlNÁ ZÁŽITKOV

• Slovensko na mape - zvládame pomocou farieb, pojmov, skratiek a šikovných žiakov 4.A triedy.
            Majte krásny deň.

• SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

• Finančná zbierka pre psíkov, ktorí sú v útulkoch je úspešne za nami. Podarilo sa nám vyzbierať 190,27 eur. V mene psíkov Vám veľmi pekne ďakujeme!

Nikolett Jančárová, Simona Kurdiová, Simona Timoránská, Mgr. Jana Vetterová